TOP 4 cechy idealnych legginsów do jazdy konnej

Każdy z nas lubi czuć, że ubrania które nosimy stają się niemal naszą drugą skórą. Tym bardziej inwestując w spodnie do jazdy konnej zwracamy szczególną uwagę na komfort ich noszenia podczas jazdy konnej jak i wszystkich czynności około treningowych w stajni.

Nie ma chyba nic gorszego niż za luźne spodnie podwijające się podczas jazdy, spadające podczas ruchu lub nieprzyjemnie ściskające nas w pasie. Jak mamy czerpać maksymalną przyjemność z jazdy konnej lub skupiać się w 100 procentach na zadaniu gdy z tyłu głowy mamy dyskomfort spowodowany ubraniami, które mamy na sobie?


W tym artykule dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru legginsów do jazdy konnej, niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z końmi czy jesteś zawodowym jeźdźcem.

4 TOP cechy idealnych legginsów

1. Materiał

Wybierając legginsy do jazdy konnej bardzo ważne jest to aby były one wykonane z elastycznego materiału, który rozciąga się pionowo i poziomo. Dzięki temu będziemy mieć uczucie drugiej skóry. Ważne jest rownież, aby w składzie materiału był większy procent elastenu – to właśnie dzięki niemu materiał jest mniej lub bardziej elastyczny.

Istotnym elementem jest rownież grubość materiału. Aby zapobiec przecieraniu się materiału i tym samym obcieraniu naszego ciała, wybieramy legginsy od średniej grubości.

2. Krój

Odpowiedni krój to tak naprawdę najważniejsza cecha idealnych legginsów do jazdy konnej. Dlaczego? Jeżeli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort spowodowany swoim ubiorem, napewno nie będziesz wstanie dać z siebie 100 procent podczas jazdy.

Jaki krój jest tym idealnym? Napewno warto zwrócić uwagę na stan oraz gumę w pasie. Wyższy stan zapewni Ci poczucie utrzymania legginsów na swoim miejscu, a szersza guma uchroni Cię od jej wrzynania się.

3. Lej

Przyznaj się – jest to pierwsze na co patrzysz kupując legginsy. I masz racje – jest to ważny element. Dzięki odpowiedniemu gripowi zapewnisz sobie większą lub mniejszą stabilizacje w siodle, prawdopodobnie zapobiegniesz obtarciu a jazda  będzie bardziej efektowana ponieważ nie będziesz musiał/a walczyć o utrzymanie równowagi. Na rynku jeździeckim znajdziesz  legginsy w dwóch wariantach lejów: lej kolanowy, pełny lej. Całe clou polega na rodzaju – najczęściej do wyboru mamy lej skórzany oraz silikonowy. Minusem leja skórzanego jest jego niska elastyczność oraz mała przepuszczalność powietrza, przez co bardziej się pocimy. Lej silikonowy jest nadrukowany na materiale z którego wykonane są legginsy co skutkuje brakiem ograniczeń ruchowych przy jednoczesnym zachowaniu stabilizacji i przyczepności do siodła. Dobrej jakość silikon nie wyciera się, pozostając skutecznym przez wiele sezonów.

4. Kieszenie

Niby nic istotnego – a jednak. Czy miałyście kiedyś tak, że wsiadając na konia przedmiot w kieszeni wypadał albo wbijał się wam w ciało? jeżeli odpowiedziałaś chociaż na jedno z powyższych pytań twierdząco to znak, że to czego potrzebujesz są kieszenie umiejscowione na udach. To miejsce daje Ci poczucie komfortu przy jednoczesnym bezproblemowym dostępie do wszystkich potrzebnych rzeczy, takich jak telefon czy smaczki dla konia.

Wszystkie powyższe cechy składają się na Legginsy Palomino dostepne w szerokiej gamie kolorystycznej w naszym sklepie internetowym.

Sprawdź sam i przekonaj się na własnej skórze czym jest najwyższy komfort!

1 thought on “TOP 4 cechy idealnych legginsów do jazdy konnej

Dodaj komentarz